Blog: Dlaczego nie mogę schudnąć?


Poznaj zasady zdrowego żywienia i doboru suplementów diety

Dlaczego nie mogę schudnąć?


Dlaczego nie mogę schudnąć?

To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Zastanawiasz się, dlaczego Twoje próby są kompletnie nieefektywne, a starania, które podejmujesz nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Być może wina leży po stronie diety, Twoich „małych grzeszków” podczas jej stosowania lub niedostatecznej aktywności fizycznej?

Pamiętaj, że odchudzanie to proces długotrwały. Najłatwiej to sobie uzmysłowić odpowiadając sobie na pytanie „jak długo gromadził się w moim organizmie nadmiar kilogramów?”. Odpowiedź jest prosta: nie w tydzień i pewnie też nie w ciągu miesiąca. W takim razie dlaczego oczekujemy, że nadmiar kilogramów zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różki?

Poniżej przedstawiamy listę błędów w odchudzaniu, które być może zdarzyło się popełnić i Tobie:

1. Nieregularnie spożywasz posiłki

Nie jest dobrze, gdy jesz bez przerwy. To poważny błąd, gdy sięgasz po przekąski zbyt często. Nieważne, czy to banan czy drożdżówka – sięganie po jedzenie zbyt często nigdy nie będzie dobre dla Twojej diety, zwłaszcza, gdy się odchudzasz. Przesadzić można też w drugą stronę: jeden lub dwa posiłki dziennie to stanowczo zbyt mało. Zwłaszcza, że Twój organizm za wszelką cenę chce uzupełnić niedobory i wieczorem dobada Cię wilczy głód. Nie zapominaj o śniadaniach, nie jedz zbyt późnych kolacji, nie podwajaj porcji, bo nie czujesz się syto. Postaraj się jeść ustaloną liczbę posiłków dziennie – ani mniej ani więcej.

2. Nie pijesz

Wielu z nas ma ten przykry nawyk. Zapominamy, jak ważne jest picie, zwłaszcza wody. W okresie odchudzania ma to szczególne znaczenie. Spróbuj wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie – oczyścisz organizm, wpłyniesz na metabolizm, poczujesz się lżej i… będziesz jeść mniej, bo Twój żołądek będzie pełen płynów. Picie wody jest nieocenione w trakcie odchudzania – pamiętaj o tym.

3. Szukasz dla siebie usprawiedliwień

„Jeszcze tylko jeden baton, jeszcze tylko dziś!”, „miałam koszmarny dzień, muszę go sobie poprawić.”, „takie mam geny”, „to wina mojej słabej woli” - ile razy zdarzało Ci się wypowiadać te słowa? Każda wymówka jest dobra, gdy zależy Ci niewystarczająco. Znajdź w sobie siłę, trenuj silną wolę. Efekty są wynikiem ciężkiej pracy, bez wyjątków. Kiedy zdenerwuje Cię mąż – idź na basen, gdy szef zdenerwował Cię w pracy - zrelaksuj się słuchając piosenek ulubionego zespołu – istnieje tysiące sposobów na opanowanie kryzysu, czekolada to tylko jeden z nich.

4. Za mało się ruszasz

Wysiłek jest najlepszym sposobem wpłynięcia na własną przemianę materii. Do pracy możesz pojechać rowerem, idąc na zakupy przyspiesz kroku, nie korzystaj z windy tylko ze schodów. Poza tym, efektywne odchudzanie idzie w parze z uprawianiem sportu. Wybierz ten, który sprawi Ci przyjemność – siłownia nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Możesz pływać, jeździć na rolkach, rowerze czy wybrać sporty grupowe – uprawianie ich będzie dla Ciebie łatwiejsze, kiedy przy okazji spędzisz czas z przyjaciółmi. Ważna jest regularność i motywowanie samego siebie do codziennego ruchu.

5. Zmieniasz diety

Odchudzanie jest bardziej efektywne, gdy masz na nie plan. Warto wybrać najlepszą dietę (porada osoby kompetentnej będzie na pewno nieoceniona – gdy chcesz stracić na wadze, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia dietetyka), ustalić plan ćwiczeń (świetnie, gdy będzie różnorodny), dobrać odpowiednie suplementy, założyć sobie cel. Każda dieta wymaga czasu. Nie zmieniaj planu, gdy nie zauważysz efektów natychmiast. Aby nie zniechęcić się zbyt łatwo, postaraj się zdecydować na dietę, która pozwala na różnorodność spożywanych posiłków.

6. Oczekujesz cudów

Daj sobie czas. Pierwsze efekty w postaci utraty kilogramów możesz zauważyć już po dwóch tygodniach czy miesiącu stosowania diety i ćwiczeń, ale na te poważniejsze – jak utrata 10 kg i wysmuklenie sylwetki – przyjdzie trochę poczekać. Postaraj się skupiać na pozytywach, pierwsze rezultaty to choćby Twoje lepsze samopoczucie, uczucie lekkości. Twórcy niektórych diet obiecują Ci niesamowite rezultaty już po kilku dniach – z tych diet warto zrezygnować od razu. Właściwe tempo chudnięcia to 0,5-1 kg tygodniowo. Jeśli nawet stracisz na wadze 3 kg, bo przez 4 dni będziesz jeść tylko jabłka, wiedz, że bardziej sobie szkodzisz niż pomagasz. Utracona waga wróci natychmiast, gdy zaczniesz jeść normalnie, bo to, co „zrzucisz” to jedynie woda. Takie diety są niebezpieczne i zwyczajnie nieefektywne. Poza tym, potrzebujesz sporo sił, by zrealizować codzienny plan treningowy, kiedy decydujesz się na drakońskie diety, przygotuj się na rozdrażnienie, zmęczenie, kiepski sen, ból głowy i podły nastrój. Stanowczo odradzamy takie rozwiązania.


Suplementy diety Trisana związane z tym artykułem

   BODY SECRET Complex

BODY SECRET Complex

BODY SECRET Complex

Zobacz więcej

Logo SuplementyTrisana.com

Jesteśmy oficjalnym partnerem Trisana!

Sklep Trisana umożliwia zakupy suplementów jedynie osobom zarekomendowanym przez swoich oficjalnych partnerów takich jak my. Dzięki temu kupujesz produkty dużo taniej.

Na stronie www.suplementytrisana.com znajdziesz pełne informacje o wszystkich suplementach Trisana.

Oficjalny partner

Trisana

Kontakt

biuro (@) suplementytrisana.com

  +48.506 418 342

   Ideali sp. z o.o.
ul. Westerplatte 72/1
58-100 Świdnica